Coaching

Jak stworzyć wybitnie skuteczny zespół ?

Czy to jest możliwe ? Jak to zrobić?

Po wykonaniu testu Gallupa przez członków zespołu, należy stworzyć mapę talentów zespołu, która przekłada się na naturalny potencjał zespołu i jego możliwości.

Patrząc na wyzwania stojące przed zespołem można dzięki temu określić, co może być motorem napędowym oraz to w jaki specyficzny sposób będzie ta praca prowadzona.

Znając specyfikę każdego z talentów i ich przełożenia na stanowiska oraz sposób działania każdej z osób, można znaleźć najlepsze miejsce w zespole dla każdej z nich.

Samo to jest już ogromnym postępem i motywacją dla ludzi. Bo czy nie „fajniej” byłoby wykorzystywać chociaż 50% swojego potencjału niż np. tylko 20%? I realizować zadania i cele z poczuciem mniejszego wysiłku?

Sam proces nie jest trudny, wymaga jednak najpierw odrobiny odwagi i gotowości do zmian, dużej konsekwencji, trochę czasu i na pewno umiejętności jak czytać talenty i jak się nimi posługiwać w całym procesie zmian. Wymaga zaangażowania najwyższego kierownictwa, bo to może zmienić wiele procesów jak i wymagań stawianych innym działom. Np. w HR może zmienić się proces rekrutacji, jak i proces kwalifikacji na szkolenia. Warto bowiem wysyłać ludzi na szkolenia w obszarach gdzie są mocni talentowo, a wtedy w krótkim czasie mogą osiągnąć poziomy mistrzowskie, szczególnie jeśli kluczowi pracownicy będą dodatkowo wsparci Coachingiem Mentalności Zwycięzcy TM

Autor wpisu:

Darek Szostek – coach, trener. Expert w obszarze rozwoju zespołów i organizacji w oparciu o Mistrzostwo Osobiste i Coaching Mentalności Zwycięzcy TM”

tel. 603-704-608, e-mail: szostekd@op.pl

 

Please like & share:

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>