Lider ciągle bez pracy

mind set manageraDziś przykład Managera, który ma wszelkie zasoby by odnosić sukcesy, rozwijać się i robić dobrą robotę. Jednak Jego kariera od wielu lat jest na zakręcie – co oczywiście wpływa na Jego sytuację finansową i emocjonalną. Prezentuje On typ osobowości ENTJ, a więc urodzony Lider, osoba stworzona do tego by przewodzić innym, zarządzać zespołem w sposób naturalny, rozwijać organizacje, osiągać błyskawicznie cele biznesowe i zwiększać zyski. Co wiec co jest nie tak?

Nawet jak zostaje zatrudniony w jakiejś firmie, ta współpraca kończy się po kilku miesiącach i Manager znowu wraca do poszukiwania pracy. Jego CV wiec nie wygląda zachęcająco dla kolejnego potencjalnego pracodawcy – bo zanim zacznie jakiś projekt w firmie już z niej odchodzi. Przyczyną rozstań jest głównie brak porozumienia albo z właścicielem firmy lub też zarządem. Manager ten ma  dużą łatwość zrażania do siebie ludzi poprzez „nazywanie rzeczy po imieniu” (silne „T”). Czasami Manager wchodzi w sytuacje, które dotyczą braku kompetencji, pomysłu na biznes czy braku strategii u przełożonych – dostają od Niego wtedy otwartą informację zwrotną i często niestety nie są  gotowi na taki prezent. Zatem zaczynają się czuć źle sami ze sobą – kiedy obcują z takim pracownikiem, który ciągle im przypomina  – że coś z nimi jest nie tak. Wiec Manager znowu traci pracę i wraca do punktu startowego.

Skoro jest tak dobry, ma wiedzę o rynku, kompetencje przywódcze i determinację w osiąganiu celów – czemu nie trafia do dobrego miejsca, w którym firma mogłaby zrobić z tego użytek? Tu pojawia się kolejny przykład na to – jak sposób myślenia o świecie, polityce, zjawiskach społecznych warto tonować w komunikacji ze światem zewnętrznym. Manager ma dużą łatwość w krytykowaniu nie tylko swoich przełożonych w bezpośrednich relacjach ale tez całej reszty świata na swoim koncie na Facebooku. Tu obrywają politycy i przedstawiciele rozrywki – często również z użyciem mało cenzuralnych określeń.  

Sposób myślenia o sobie, świecie i innych ludziach, który ktoś prezentuje daje możliwość przewidzenia jak ta osoba może zachowywać się w przyszłości w kontaktach z nami.

Osoba, która pozytywnie wyraża swoje myśli i oczekiwania  – ma znacznie większą szansę na budowanie trwałych relacji z innymi, które mogą w konsekwencji otworzyć wiele możliwości kariery.

Opisywany Manager nie widzi jednak związku między swoją strategią myślenia („mind set”), a tym że ciągle jest bez pracy i co więcej – nie ma pomyślnych sygnałów na zmianę swojej sytuacji. Uważa, że trafia na samych palantów i manipulatorów, którzy nie chcą docenić Jego wyjątkowych umiejętności i mimo początkowych deklaracji długoterminowej współpracy – szybko ją kończą. Od takiego myślenia można jak widać uzależnić swój umysł i nie chcieć dostrzegać alarmujących sygnałów z otoczenia – że czas na zmiany.

Brian Tracy powiedział kiedyś, że : „Twój los zależy od Twoich nawyków…” Dbając więc o rozwój swojej kariery zawodowej i życia uważaj by krytykowanie siebie i innych nie stały się Twoim nawykiem …

 

 

 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz