Reklama dzwignią polityki

Władimir Putin utrwala swój wizerunek w oczach obywateli  korzystając co chwile z relacji telewizyjnych i z sesji zdjęciowych:  na wakacjach, podczas koszenia trawy, na strzelnicy, na nartach, podczas ćwiczeń judo, w bolidzie, w Ładzie, w Kamazie, na przejażdżce konnej, w odrzutowcu, na polowaniu, podczas łowienia ryb, na Harleyu, z krokodylem, podczas karmienia bieługi lub szczepienia dzikich zwierząt, na paralotni, przy fortepianie.  

I z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – bo kreatywność  i autopromocja to jego drugie oblicze. Wielość talentów, aktywność fizyczna, różnorodność zainteresowań – to może Jego sposób na pokazanie swojej osobistej siły. Silny Lider może oznaczać w Jego mniemaniu silne państwo i znaczącą pozycję w świecie.

Słynie z wielkiego apetytu na władzę, sprawuje rządy mocnej ręki, ma wielkie plany i wyobrażenia na temat swoich możliwości, działa strategicznie, nie pozwala sobie na błędy i pomyłki.  Cechuje go autorytaryzm i nieprzestrzeganie zasad demokracji, z drugiej jednak strony bywa bardzo skuteczny w polityce zewnętrznej i międzynarodowej.

To on steruje swoim wizerunkiem, biografią i informacjami na temat życia prywatnego.  Te, które wyciekły z odtajnionych akt zachodnioniemieckiego wywiadu pewnie na chwilę Go zdenerwowały i nadwyrężyły odrobinę ten idealny wizerunek (gdy pełnił w latach 80-ych funkcję wiceszefa delegatury KGB bił żonę i regularnie ją zdradzał).

Lubi dużą skalę prowadzonych działań i bogactwo. Skutecznie pomnaża swój majątek od 2000 roku – kiedy to pierwszy raz został Prezydentem Rosji. Posiada 20 domów, 58 samolotów i cztery jachty, chętnie też korzysta ze wszystkich przywilejów władzy, które pozwalają Mu prowadzić rozliczne interesy. The Sunday Times podał wartość jego majątku, – to 130 miliardów dolarów.

Typ osobowości  Prezydenta Putina to INTJ

Opisywane już na blogu osoby o tym samym typie to Waldemar Pawlak, Steve Jobs, Leszek Czarnecki, Janusz Józefowicz

Widzisz jakieś podobieństwa miedzy tymi osobami?

 

Polub wpis lub podziel sie nim ze swoimi znajomymi
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
http://potencjalosobowosci.com/reklama-dzwignia-polityki/
Twitter
SHARE
LinkedIn

Polecane artykuły

Zostaw komentarz