Udało się kontra zapracowałem

Justyna Kowalczyk, typ osobowości ESTJ. Bardzo skoncentrowana na pracy, zaangażowana, konsekwentna, wybierająca najpierw pracę a potem rozrywkę, pracująca zespołowo, lojalna, niezwykle ambitna, stawiająca na sprawiedliwość w ocenie, trzymająca się zasad, zdeterminowana do poświęceń, lubiąca mieć swoje zdanie i rację, odważna w buntowaniu się przeciwko układom.\, niepokorna w sytuacji prób przymuszenia jej do czegoś.

Kamil Stoch, typ osobowości ESFJ. Pasjonat skoków, zaangażowany, stawiający w życiu na wartości i rodzinę, skromny, z wysokim poziomem pokory, konsekwentny w treningach i pokonywaniu przeszkód, potrafiący korzystać ze wsparcia i wskazówek.

Piotr Żyła, typ osobowości ESTP. Zjawisko sportowe. Przydarzają mu się dobre wyniki i wstydliwe porażki. Trenujący bez konsekwencji. Ceniący rozrywkę bardziej niż ciężką pracę i trening. Lubiący luźny styl bycia i zaskakujący często poziom komunikacji, który pozwala mu być w centrum uwagi. Niestety swoim zachowaniem potwierdzający, że brakuje mu refleksji i odpowiedzialności za wyniki sportowe.

Klient pod koniec naszej dyskusji powiedział: „to ja jestem jak Stoch”.

Rzeczywiście typ osobowości Klienta jest taki sam. Przeanalizowaliśmy wnikliwie jakie Klient działania podejmował do tej pory, które z nich przyniosły Mu najlepsze efekty, jakie sposoby/ metody narażały go na wysokie koszty lub dotkliwe konsekwencje, kto przy nim był i czyjego wsparcia warto nadal korzystać. Przede wszystkim jednak popracowaliśmy coachingowo nad tym, aby podobnie jak Kamil Stoch, Klient mógł stanąć na swoim podium, ucieszyć się z tego – Kim jest i co potrafi, oraz zaświętować swoje złote medale osiągnięte w życiu i biznesie.

Dziś już wie, że to nie żaden przypadek ale Jego ciężka i konsekwentna praca stoją za efektami- jakie zagwarantował sobie i swojej firmie. Docenianie siebie wzmacnia poczucie wartości, które jest jednym z filarów wiarygodności osobistej i zaufania do siebie samego. Zatrzymywanie się, by się zastanowić i uczić swój sukces może być takim samym zadaniem na liście spraw do załatwienia, które być może robisz każdego dnia (jeśli jesteś osobą o preferencji Judging).

A Tobie się udaje? Czy może konsekwentnie pracujesz nad swoimi sukcesami? Za co dajesz sobie lub dostajesz od innych swoje medale?

 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz