Chcę być jak Donald Trump

Donald Trump„Chcę być jak Donald Trump” –  powiedział jeden z Managerów. Pomyślałam wtedy, że warto mieć marzenia i dążyć do nich. Czy jednak to jest możliwe, aby stać się Donaldem Trumpem i powtórzyć jego drogę dochodzenia do sukcesu?

Zaczęliśmy więc rozmawiać o tym, w jakich warunkach biznesowych funkcjonuje Donald Trump, potem przeszliśmy do rodzaju biznesów jakie prowadzi, kogo zna, z kim łącza go relacje biznesowo-polityczne. Na koniec doszliśmy do Jego potencjału osobistego i sposobu w jaki z niego korzysta.

Proste ćwiczenie polegające na wspólnym obejrzeniu wystąpienia Donalda Trumpa,  a następnie na próbie  naśladowania zachowania, mimiki, gestykulacji, energii, ekspresji uświadomiło Managerowi, że jedyne co może zrobić TO BYĆ SOBĄ. Powiedział nawet: „wyglądam śmiesznie i sztucznie kiedy zaczynam się zachowywać jak on, to nie jestem ja”

To, na co położyliśmy nacisk to diagnoza potencjału Managera i umiejętności świadomego korzystania z niego w Jego działaniach biznesowych.

Typ osobowości Managera to ISTJ, typ osobowości Donalda Trumpa – to ENTJ.

Czy zatem Manager może być  Donaldem Trumpem? Może być równie skuteczny w biznesie jak on – jednak wybierze inne drogi i sposoby osiągania celów, różna może być też skala podejmowanych działań.

Trump to strateg i wizjoner, Manager  – to przykład cierpliwego i zaangażowanego biznesmena, który metodą drobnych kroków buduje swoją przyszłość.

Polecane artykuły

Zostaw komentarz