Dlaczego tak wiele osób nie chce być Jarosławem Kaczyńskim

W trakcie warsztatów rozwojowych z użyciem MBTI spora cześć osób odkrywa, że ich typ osobowości to ten sam, który reprezentuje Pan Jarosław Kaczyński. Nie zdarzyło się chyba do tej pory na ok. 50 osób o tym typie, by ktoś powiedział: „cieszę się”, „ to ciekawe”, „jestem z tego dumny”. Raczej pojawiają się reakcje w stylu: „to niemożliwe”, „matko – to straszne…”, „nie chcę być Jarkiem”.  Osoby te podchodzą w trakcie przerw i dopytują, czy aby na pewno nie ma błędu w wynikach ich kwestionariusza, czy dobrze się rozpoznali.

Kiedy już zaakceptują swój typ osobowości, z największym zaangażowaniem na tle reszty zespołu, przygotowują dla siebie plan rozwoju, by jak najbardziej oddalić się negatywnego wzorca.

To, co Managerów najbardziej odstrasza to: wysoka krytyczność, ciągłe tkwienie w przeszłości, rozliczanie czasu i zdarzeń, które już minęły, brak wizji przyszłości, brak pozytywnej energii i budowania partnerskich relacji, brak uwzględniania szerszego kontekstu dla podejmowanych działań, sięganie do „niskich piłek” – by zdobywać poparcie u osób starszych, o niższym uposażeniu lub statusie społecznym.

Grupa Managerów badanych jest w wieku 30-45

Polecane artykuły

Zostaw komentarz