ESTP

© Beata Stefanska/ Psycholog Biznesu
Wszystkie materiały umieszczone na moim blogu zgodnie z przepisami prawa są UTWOREM i powielanie ich, kopiowanie i wykorzystywanie ich do jakichkolwiek celów jest zabronione.

 

Typ osobowości ESTP/ Energiczny rozwiązywacz problemów

4,3% w populacji. Elastyczny, tolerancyjny, przyjmuje pragmatyczne podejście do problemów, nastawiony na natychmiastowy rezultat. Nudzą go teorie i koncepcyjne wyjaśnienia, pragnie rozwiązań problem energicznym działaniem. Skupia się na chwili obecnej, jest spontaniczny i cieszy się z każdej chwili, w której może być aktywny wraz z innymi. Czerpie satysfakcję z komfortu materialnego. Najlepiej uczy się poprzez działanie.

 Źródło: Introduction to Type – podręcznik dla praktyków MBTI, OPP LTD, wydanie 6, 2009

 

Znane osoby o typie ESTP

James Buchanan (prezydent USA), Jack Nicholson (aktor), Madonna (piosenkarka), Mae West (aktorka), Ernest Hemingway (pisarz), Lucille Ball (aktorka), Eddie Murphy(aktor), Ann Jillian (aktorka), Jimmy Conners (tenisista), Cybil Shepherd (aktorka), Bruce Willis (aktor), Michael J. Fox (aktor), Joan Cusack (aktorka), Antonio Banderas (aktor), Tommy Lee (aktor), Mike Tyson  (bokser), Matt Damon (aktor), Britney Spears (piosenkarka), Steven Seagal (aktor)

W Polsce: Wojciech Cejrowski, Nelli Rokita, Tomasz Kaczmarek (agent Tomek), Tomasz Zubilewicz, Joanna Senyszyn, Piotr Gąsowski, Piotr Żyła, Hanna Gronkiewicz-Waltz

 

***

Rozwój indywidualny

Jeśli jesteś Managerem/ Managerką, którego/ którą  interesuje rozwój osobisty i zawodowy, chcesz znać swój potencjał osobowości i umieć z niego korzystać – skorzystaj z badania MBTI. Poznaj swój typ osobowości i rób użytek z tego, do czego się nadajesz najlepiej.

Rozwijaj swój typ osobowości – bo każdy ma swoje mocne strony ale też obszary do rozwoju. 

 

Tak wygląda przykładowy raport po badaniu MBTI

Badanie MBTI i sesja feedbackowa po badaniu odbywają się on line

Rozwój Zespołu

Jeśli zarządzasz Zespołem biznesowym i zależy Ci na efektywności, współpracy, budowaniu partnerstwa i zaufania – MBTI będzie ogromnym wsparciem, by Twoi podwładni rozumieli różnice między sobą, budowali na nich wartość Zespołu, uczyli się od siebie ale też przygotowali swoje plany rozwoju typu osobowości. Ty jako Manger otrzymać praktyczne wskazówki i rekomendacje pracy z Zespołem z wykorzystaniem modelu MBTI 

 

Użyj formularza kontaktu i napisz, by poznać szczegóły współpracy