INTJ

© Beata Stefanska/ Psycholog Biznesu
Wszystkie materiały umieszczone na moim blogu zgodnie z przepisami prawa są UTWOREM i powielanie ich, kopiowanie i wykorzystywanie ich do jakichkolwiek celów jest zabronione.

 

Typ osobowości INTJ/  Koncepcyjny planista

2,1% w populacji. Cechuje się oryginalnym umysłem i ma sobie wielkie pragnienie wprowadzenia w życie swoich pomysłów oraz zrealizowania swoich celów. Szybko dostrzega wzory w wydarzeniach zewnętrznych i opracowuje ich wyjaśnienia w oparciu o szeroką perspektywę. Jeśli zaangażuje się w jakiś projekt, to w zorganizowany sposób doprowadza go do końca. Sceptyczny i niezależny, wymaga wysokich standardów, kompetencji i wykonania, zarówno od siebie, jak i od innych.

 Źródło: Introduction to Type – podręcznik dla praktyków MBTI, OPP LTD, wydanie 6, 2009

 

Znane osoby o typie INTJ

Dwight D. Eisenhower (prezydent USA), Thomas Jefferson (prezydent USA), Sir Isaac Newton (fizyk, astronom, filozof, Jane Austen (pisarka), Martina Navratilova (tenisistka) Arnold Schwarzenegger (aktor, gubernator stanu California), Rudy Giuliani (burmistrz Nowego Jorku), Donald Rumsfeld (sekretarz obrony USA), Colin Powell (generał amerykański, sekretarz stanu), Lance Armstrong (kolarz), Chevy Chase (aktor), Ivan Lendl (tenisista), Michael Dukakis (gubernator stanu Massachusetts), Maria Shriver (dziennikarka, żona Arnolda Schwarzenegger’a), Franz Kafka (pisarz), Sherlock Holmes (detektyw), Władimir Putin (polityk), Steve Jobs (przedsiębiorca)

W Polsce: Leszek Czarnecki, Waldemar Pawlak, Elżbieta Bieńkowska, Janusz Józefowicz, Robert Kozyra, Leszek Balcerowicz, Marcin Prokop, Krzysztof Penderecki, Justyna Steczkowska, Katarzyna Nosowska, Maria Peszek

 

***

Rozwój indywidualny

Jeśli jesteś Managerem/ Managerką, którego/ którą  interesuje rozwój osobisty i zawodowy, chcesz znać swój potencjał osobowości i umieć z niego korzystać – skorzystaj z badania MBTI. Poznaj swój typ osobowości i rób użytek z tego, do czego się nadajesz najlepiej.

Rozwijaj swój typ osobowości – bo każdy ma swoje mocne strony ale też obszary do rozwoju. 

 

Tak wygląda przykładowy raport po badaniu MBTI

Badanie MBTI i sesja feedbackowa po badaniu odbywają się on line

Rozwój Zespołu

Jeśli zarządzasz Zespołem biznesowym i zależy Ci na efektywności, współpracy, budowaniu partnerstwa i zaufania – MBTI będzie ogromnym wsparciem, by Twoi podwładni rozumieli różnice między sobą, budowali na nich wartość Zespołu, uczyli się od siebie ale też przygotowali swoje plany rozwoju typu osobowości. Ty jako Manger otrzymać praktyczne wskazówki i rekomendacje pracy z Zespołem z wykorzystaniem modelu MBTI 

 

Użyj formularza kontaktu i napisz, by poznać szczegóły współpracy