Jak to jest – nie umieć korzystać z książki kucharskiej

Zapytałam ostatnio znajomą po co jej kolejna książka kucharska – skoro z nich nie korzysta. Odpowiedziała, że kupuje je, bo są dla niej źródłem inspiracji. A konkretnie nie opis wykonania, ani też nie  składniki. To, co jest kluczowe – to, jak wygląda ostatecznie danie na talerzu,  i w jakim otoczeniu jest podane.

Książka kucharskaNie zdarza się tez, aby dane z tych samych elementów tak samo smakowało. I kiedy np. mąż mówi: a mogłabyś zrobić to – co jedliśmy w ubiegłym tygodniu kiedy przyszli do nas Kowalscy. Ona na to – Kochanie, a ty myślisz, że ja pamiętam  – co wtedy jedliśmy?

Kłopot z korzystaniem z tych książek polega na tym, że znajoma jest typem ENFJ – która żywi prawdziwy wstręt do instrukcji i procedur.

 

Mówi, że ograniczają jej kreatywność, a gotowanie to proces tworzenia  – a nie odtwarzania.

Kiedy ktoś chce wziąć od niego przepis na coś pysznego, odpowiada: no wiesz: mąka, jaja, szczypta soli, trochę masła, owoce i gotowe.

Zabawne jest, że znajoma wie też, co będzie np jadła za tydzień lub na zagranicznym wyjeździe. Opisuje jak się będzie czuła podczas konsumpcji, z kim będzie jadła i w jakim miejscu.

 

Jeśli nie znasz jeszcze swojego typu osobowości – wejdź do zakładki MBTI na pasku menu i przeprowadź samodzielną ocenę swoich preferowanych zachowań. Następnie zapoznaj się z opisem jednego z 16 typów w zakładce Typy osobowości. Możesz też poznać pełną diagnozę swojego potencjału – wtedy skontaktuj się ze mną: beata.stefanska@aheadteam.com 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz