Manager ciągle w punkcie wyjścia

Dostałam ostatnio na spotkaniu z Członkiem Zarządu pytanie odnośnie jednego z Managerów w Ich Organizacji: czy On jest typem stratega czy raczej wdrożeniowca? Chcą wiedzieć na co mogą liczyć we współpracy z tą osobą, jaki ma potencjał i jakie nowe zadania można Mu powierzyć. Szef w tej rozmowie podzielił się też refleksją, że Manager nie uczy się i wciąż zaczyna od początku.

Moja odpowiedź niManager w punkcie wyjściae mogła być jednoznaczna – bowiem typ osobowości wskazuje, że z jednej strony może być skutecznych managerem operacyjnym ze względu na swoja preferencję S, z drugiej zaś zna sprawdzone ścieżki doprowadzającego Go do celu latami i nie modyfikuje ich, nie usprawnia, nie wyciąga wniosków z tego, co już dziś się nie sprawdza.  Brakuje Mu tez konsekwencji (P), planów działania, podsumowywania rezultatów, dotrzymywania słowa i terminów i wciąż uwodzą Go nowe sprawy/projekty/ pomysły. Od uwiedzenia do wdrożenia w Jego przypadku to daleka droga.  Planowania, zarządzania projektami, zarządzania sobą w czasie można się przecież nauczyć. Znam wielu Managerów, którzy pochodzą ze świata P i wiedzą, że bez planowania w korporacji nie mają szans na karierę czy sukcesy – więc szczególnie dbają o ten obszar swojego doskonalenia.

W natłoku zadań bieżących i rosnących oczekiwań Zarządu Manager nie ustala też dla siebie i zespołu kluczowych priorytetów i nie poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Osoby „S” często chętnie doskonalą swoje umiejętności i z dystansem odnoszą się do nowych celów rozwojowych, nie widzą/ nie słyszą/ nie czują połączenia między tymi nowymi umiejętnościami, a ich przyszłością i przyszłością członków ich zespołów.  

Manager głównie bazuje na swoich dotychczasowych doświadczeniach i wiedzy i jest specjalistą w swojej kategorii. Pytanie tylko – czy sama wiedza bez myślenia strategicznego i patrzenia na nią przez pryzmat jej najlepszego zastosowania – wystarczą, by zadbać o wynik, z którego będzie zawsze w tej firmie rozliczany.

 

 

Jeśli nie znasz jeszcze swojego typu osobowości – wejdź do zakładki MBTI na pasku menu i przeprowadź samodzielną ocenę swoich preferowanych zachowań. Następnie zapoznaj się z opisem jednego z 16 typów w zakładce Typy osobowości. Możesz też poznać pełną diagnozę swojego potencjału – wtedy skontaktuj się ze mną: beata.stefanska@aheadteam.com 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz