ENFJ

© Beata Stefanska/ Psycholog Biznesu
Wszystkie materiały umieszczone na moim blogu zgodnie z przepisami prawa są UTWOREM i powielanie ich, kopiowanie i wykorzystywanie ich do jakichkolwiek celów jest zabronione.

 

Typ osobowości ENFJ/ Empatyczny moderator

2,5% w populacji. Ciepły, pełen zrozumienia, odpowiedzialny i wrażliwy. Bardzo dobrze „dostrojony” do emocji, potrzeb i motywacji innych. W każdym dostrzega potencjał, pragnie im pomagać, w pełnym wykorzystaniu ich możliwości. Mozę działać jak katalizator rozwoju pojedynczych osób i grup. Lojalny, wrażliwy na aprobatę i krytykę. Towarzyski, ułatwia innym odnalezienie się w grupie. Może być inspirującym liderem.

Źródło: Introduction to Type – podręcznik dla praktyków MBTI, OPP LTD, wydanie 6, 2009

 

Znane osoby o typie ENFJ

William Cullen Bryant (poeta), Abraham Maslow (psycholog), Francois Mitterand (prezydent Francji), Andy Griffith (aktor), James Garner (aktor), Randy Quaid (aktor), Michaił Gorbaczow (polityk), Dennis Hopper (aktor), Tommy Lee Jones (aktor), Kirstie Alley, (aktorka), Johnny Depp (aktor), Ben Stiller (aktor), Matthew McConaughey (aktor), Pete Sampras (tenisita), Ben Affleck (aktor), Michael York Michael, Patryk Swayze (aktor), Oprah Winfrey (przedsiębiorca/ prezenterka TV), Barack Obama (prezydent USA), Ronald Reagan (prezydent USA)

W Polsce: Ewa Drzyzga, Robert Biedroń, Szymon Hołownia, Rafał Trzaskowski

 

***

Rozwój indywidualny

Jeśli jesteś Managerem/ Managerką, którego/ którą  interesuje rozwój osobisty i zawodowy, chcesz znać swój potencjał osobowości i umieć z niego korzystać – skorzystaj z badania MBTI. Poznaj swój typ osobowości i rób użytek z tego, do czego się nadajesz najlepiej.

Rozwijaj swój typ osobowości – bo każdy ma swoje mocne strony ale też obszary do rozwoju. 

 

Tak wygląda przykładowy raport po badaniu MBTI

Badanie MBTI i sesja feedbackowa po badaniu odbywają się on line

Rozwój Zespołu

Jeśli zarządzasz Zespołem biznesowym i zależy Ci na efektywności, współpracy, budowaniu partnerstwa i zaufania – MBTI będzie ogromnym wsparciem, by Twoi podwładni rozumieli różnice między sobą, budowali na nich wartość Zespołu, uczyli się od siebie ale też przygotowali swoje plany rozwoju typu osobowości. Ty jako Manger otrzymać praktyczne wskazówki i rekomendacje pracy z Zespołem z wykorzystaniem modelu MBTI 

 

Użyj formularza kontaktu i napisz, by poznać szczegóły współpracy