ENTJ

© Beata Stefanska/ Psycholog Biznesu
Wszystkie materiały umieszczone na moim blogu zgodnie z przepisami prawa są UTWOREM i powielanie ich, kopiowanie i wykorzystywanie ich do jakichkolwiek celów jest zabronione.

 

Typ osobowości ENTJ/ Decydujący strateg

1,8% w populacji. Szczery, zdecydowany, chętnie przyjmuje na siebie rolę lidera. Szybko dostrzega nielogiczne i nieskuteczne procedury i strategie, opracowuje i wprowadza w życie systemowe i szeroko zakrojone rozwiązania problemów organizacyjnych. Chętnie robi długoterminowe plany i ustala cele. Zazwyczaj jest dobrze poinformowany i oczytany. Czepie satysfakcję z poszerzania swojej wiedzy i przekazywania jej innym. W energiczny sposób przedstawia swoje pomysły.

 Źródło: Introduction to Type – podręcznik dla praktyków MBTI, OPP LTD, wydanie 6, 2009

 

Znane osoby o typie ENTJ

Franklin D. Roosevelt (prezydent USA), Richard Nixon (prezydent USA), Harrison Ford (aktor), Steve Martin (aktor), Whoopi Goldberg (aktorka), Margaret Thatcher (polityk), Dave Letterman (prowadzący amerykański show), Jim Carrey (aktor), Bill Gates (założyciel Microsoftu), Benny Goodman (muzyk jazzowy), Sigourney Weaver (aktorka), Al Gore (vice prezydent USA), Candace Bergen (aktorka), Peter Sellers (aktor), Quentin Tarantino (reżyser), Robert Downey Jr. (aktor), John Lennon (muzyk, kompozytor), Steve Buscemi (aktor), Donald Trump (przedsiębiorca), Jack Welch (przedsiębiorca), Napoleon Bonaparte (cesarz Francji, prezydent i król Włoch)

W Polsce: Martyna Wojciechowska, Zbigniew Boniek

 

***

Rozwój indywidualny

Jeśli jesteś Managerem/ Managerką, którego/ którą  interesuje rozwój osobisty i zawodowy, chcesz znać swój potencjał osobowości i umieć z niego korzystać – skorzystaj z badania MBTI. Poznaj swój typ osobowości i rób użytek z tego, do czego się nadajesz najlepiej.

Rozwijaj swój typ osobowości – bo każdy ma swoje mocne strony ale też obszary do rozwoju. 

 

Tak wygląda przykładowy raport po badaniu MBTI

Badanie MBTI i sesja feedbackowa po badaniu odbywają się on line

Rozwój Zespołu

Jeśli zarządzasz Zespołem biznesowym i zależy Ci na efektywności, współpracy, budowaniu partnerstwa i zaufania – MBTI będzie ogromnym wsparciem, by Twoi podwładni rozumieli różnice między sobą, budowali na nich wartość Zespołu, uczyli się od siebie ale też przygotowali swoje plany rozwoju typu osobowości. Ty jako Manger otrzymać praktyczne wskazówki i rekomendacje pracy z Zespołem z wykorzystaniem modelu MBTI 

 

Użyj formularza kontaktu i napisz, by poznać szczegóły współpracy