INFP

© Beata Stefanska/ Psycholog Biznesu
Wszystkie materiały umieszczone na moim blogu zgodnie z przepisami prawa są UTWOREM i powielanie ich, kopiowanie i wykorzystywanie ich do jakichkolwiek celów jest zabronione.

 

Typ osobowości INFP/ Rozważny idealista

4,4% w populacji. Idealista, wierny wyznawanym wartościom i ludziom, którzy są dla niego ważni. Pragnie, aby życie zewnętrzne toczyło się zgodnie z jego wartościami. Ciekawy, szybko dostrzega możliwości, może usprawniać wcielanie w życie pomysłów. Pragnie rozumieć ludzi i pomagać im w pełni wykorzystywać ich potencjał. Potrafi się przystosować, jest elastyczny i tolerancyjny, chyba, że zagrożone są wyznawane przez niego wartości.

Źródło: Introduction to Type – podręcznik dla praktyków MBTI, OPP LTD, wydanie 6, 2009

 

Znane osoby o typie INFP

William Shakespeare (poeta, dramaturg), Lisa Kudrow (aktorka),  Fred Savage (aktor ), Audrey Hepburn (aktorka), George Orwell, (pisarz, dziennikarz), Księżna Walii – Diana, Isabel Briggs Myers (psycholog, współtwórczyni kwestionariusza MBTI), Mia Farrow (aktorka), Peter Jackson (producent, reżyser), J. R. R. Tolkien (pisarz), Kevin Costner (aktor)

W Polsce: Jan Vincent Rostowski

***

Rozwój indywidualny

Jeśli jesteś Managerem/ Managerką, którego/ którą  interesuje rozwój osobisty i zawodowy, chcesz znać swój potencjał osobowości i umieć z niego korzystać – skorzystaj z badania MBTI. Poznaj swój typ osobowości i rób użytek z tego, do czego się nadajesz najlepiej.

Rozwijaj swój typ osobowości – bo każdy ma swoje mocne strony ale też obszary do rozwoju. 

 

Tak wygląda przykładowy raport po badaniu MBTI

Badanie MBTI i sesja feedbackowa po badaniu odbywają się on line

Rozwój Zespołu

Jeśli zarządzasz Zespołem biznesowym i zależy Ci na efektywności, współpracy, budowaniu partnerstwa i zaufania – MBTI będzie ogromnym wsparciem, by Twoi podwładni rozumieli różnice między sobą, budowali na nich wartość Zespołu, uczyli się od siebie ale też przygotowali swoje plany rozwoju typu osobowości. Ty jako Manger otrzymać praktyczne wskazówki i rekomendacje pracy z Zespołem z wykorzystaniem modelu MBTI 

 

Użyj formularza kontaktu i napisz, by poznać szczegóły współpracy