3D Żelaznej Damy

Margaret ThatcherBędąc wiele lat u szczytu władzy Pani Margaret Thatcher była charyzmatycznym przywódcą, emanowała energią i wielką stanowczością. Słynęła z wysokich ambicji, determinacji, ponadprzeciętnych wymagań w stosunku do współpracowników i siebie samej. Miała odwagę prezentowaniu i w realizowaniu swoich pomysłów, budowaniu pozycji lidera w męskim świecie partii i rządu, podejmowaniu niepopularnych decyzji i doprowadzaniu spraw do końca (czasami z żelazną konsekwencją).

Sama mówiła o sobie: że liczyło się dla niej działanie,  które ma znaczenie, a nie samo „bycie” i inwestowanie w wizerunek polityka. Wierzyła, że „dzięki uporowi i nieugiętej ambicji, pomimo przeciwności losu, można osiągnąć zamierzony cel”. Wiele razy udowodniła, że w polityce nie ma kategorii  „tego się nie da zrobić”.

Była dumna ze swojego pochodzenia społecznego i narodowego. Z dystansem odnosiła się do przynależności do EU, wspólnej waluty i nadmiernych ustępstw  – chcąc tym samym chronić swój kraj i obywateli przed utratą tożsamości i potencjalnymi przyszłymi kosztami.

W swojej polityce krajowej ograniczyła pozycję związków zawodowych, obcięła dotacje dla niektórych państwowych firm, zatrzymała inflację kosztem zwiększonego bezrobocia, zredukowała wydatki budżetowe i obniżyła podatki. Skupiała się też na tym, aby usprawnić metody zarządzania w oświacie, służbie zdrowia i kulturze. Te wszystkie działania mocno uderzyły w spadek Jej popularności.

Za jeden ze swoich największych sukcesów (oprócz tych politycznych), uważała – uwaga!: „zmianę ludzkich postaw”

Film „The Iron Lady” pokazuje między innymi DZIAŁANIE, DETERMINACJĘ i DUMĘ Pani Margaret Thatcher, które zapewniły Jej miejsce w historii nie tylko Wielkiej Brytanii, ale całego świata. Niestety te same elementy sprawiły, że jako człowiek i polityk była bardzo samotna … Jak myślisz, dlaczego?

Typ osobowości Pani Thatcher to ENTJ. Jeśli jeszcze nie widziałeś filmu – polecam w celach poznawczych, aby wiedzieć jakim była Liderem, jak budowała swoją pozycję i autorytet i jaką osobistą cenę zapłaciła. Dla typów ENTJ i osób z nimi współpracujących oraz dzielących życie –  to „lektura obowiązkowa”.

Polecane artykuły

Zostaw komentarz