Cicha charyzma

Podczas projektu w dużej korporacji poznałam Panią Manager, która zachwyciła mnie swoimi talentami,  kulturą osobistą, sposobem komunikacji, wrażliwością na drugą osobę i jednocześnie zdecydowana postawą biznesową. Wydawałoby się, że to przecież żaden wyczyn. I tak i nie. Moja praca pozwala mi spotykać się z wieloma osobami na różnych szczeblach zarządzania ale naprawdę rzadko towarzyszy mi zachwyt i myśl: to ktoś tak wyjątkowy że chciałabym z tą osobą pracować, jako podwładny.

Kim jest owa Pani Manager. Typ osobowości INTJ. Niezwykle ciepła, empatyczna osoba, z wielką dbałością o ludzi, relacje i jakość, pracy jaką gwarantuje swoim pracownikom, wizjonerka, niezwykle sprawna intelektualnie osoba, z wielką odpowiedzialnością a przy tym skromna. W Jej obecności człowiek zastanawia się jak Ona się „ostała” w tym korporacyjnym świecie pełnym zawiści, chamstwa, manipulacji, nadużywania władzy, agresji i wykorzystywania ludzi do budowania swojej pozycji. Szczególnie, że korporacja w której Pani Manager pracuje daje niestety przyzwolenie na różne dysfunkcyjne zachowania w miejscu pracy, zamiata pod dywan różne historie i udaje, że wszystko jest w porządku.

Wielkim zaskoczeniem było dla mnie to, że Pani Manager, kiedy się poznałyśmy, nie była do końca świadoma swojego wielkiego potencjału, charyzmy, nadzwyczajnych umiejętności wywierania wpływu, budowania zespołu w oparciu o wartości czy strategicznego myślenia. Była zakłopotana tym, że nasze spotkania skupiają się na Niej i słucha pochwał na temat tego, kim jest i co już wspaniale robi – jako Lider.

Każda historia z codziennej pracy jaką się podzieliła potwierdzała, że wyprzedza innych managerów w tej firmie o lata świetlne. Jednak nigdy nie zauważyłam u Niej braku pokory, cierpliwości, irytacji czy rozdmuchanego ego, co czasami zdarza się typom INTJ.

Po tej współpracy pomyślałam, że to wielki zaszczyt móc taką osobę poznać i potowarzyszyć Jej w rozwoju. Różne są kolory i intensywność charyzmy, która przyciąga ludzi i pozwala danej osobie skutecznie przewodzić. W tym przypadku charyzma jest cicha i nieśmiała (osoba jest introwertyczna, z niechęcią do nadmiernego eksponowania siebie) ale ma w sobie wielką moc – być może nawet większą  niż u osób które mają potrzebę skupiania na sobie uwagi/ mówienia o sobie i swoich działaniach w nadmiarze.

Mam nadzieję, że organizacja w której pracuje Pani Manager zacznie się zmieniać – bo właśnie została członkiem zarządu i mam nadzieję, że dzięki Niej inne osoby pracując w Jej obecności – nie będą miały wyjścia i zaczną zmieniać swoje standardy pracy i traktowania ludzi. Sobie też życzę spotykania właśnie takich ludzi – bo dzięki temu moja praca jest prawdziwą przyjemnością.

A Ty spotykasz wyjątkowych ludzi? Kim są? Jak Ty się czujesz w ich obecności?

Polecane artykuły

Zostaw komentarz