Jakość Twojego życia zależy od …

jakość życia Pierwszy tydzień nowego roku już za Tobą. Czy Twoje życie porusza się już w kierunku postanowień, jakie sobie lub innym złożyłeś kilka dni temu? A może nawet masz już jakieś pierwsze sukcesy na swoim koncie? Gratulacje!
Jeśli nie – to jeśli chcesz za 12 miesięcy być z siebie dumnym, zadowolonym i gotowym na nowy etap – dziś przystąp do zadbania o jakość swojego życia teraz.

Jeśli jesteś osobą S – pamiętaj, że 2011 rok już przeszedł do historii i jeśli będziesz powtarzać swoje działania, sposób myślenia i podejścia do siebie, pracy, relacji, kariery – będziesz tylko w tym miejscu, w którym już jesteś. I jeśli potrzebujesz czegoś innego – czas na naukę i rozwój. Wybierz w tym roku dla siebie przynajmniej jedną umiejętność lub kompetencję,  którą chcesz dodać do swojego zestawu i się w niej doskonal.

Jeśli jesteś osobą N i marzysz, aby wizja Twojego życia była dla Ciebie powodem do radości – potrzebujesz rozpisania jej na konkretne działania i w każdym tygodniu konsekwentnego działania na jej rzecz. Zacznij też przekładać na codzienne działania biznesowe i osobiste to, czego do tej pory się nauczyłeś. Kolejne inwestycje w rozwój nie mają sensu – jeśli nie przynoszą Ci wymiernych zwrotów.

Kluczem do Twojego sukcesu niech będzie wybór najlepszej dla Ciebie drogi – i tej osobistej i zawodowej. Miej cel na ten rok lub kilka celów z ustaleniem priorytetów, pamiętaj by Twój cel był pozytywny, zależał od Ciebie, był możliwy do realizacji, ambitny i motywujący. Koniecznie spisz swoje cele i wracaj do nich by sprawdzać gdzie jesteś, jak i co jeszcze możesz zrobić by je osiągnąć, kto lub co jest Ci potrzebne i z czego już za chwilę możesz być zadowolony. I jeśli jesteś osobą J – pamiętaj – zmiany mogą przynieść Ci dużo dobrego, otwieraj się na nie i modyfikuj regularnie swoje plany i świętuj swojego drobne sukcesy. Jeśli jesteś osobą P – pamiętaj by równoważyć zabawę i odpowiedzialność, uleganie impulsom i konsekwencję, ilość zmian i doprowadzanie spraw do końca.

O ile nie zawsze masz wpływ na to, co dzieje się dookoła – to na pewno jesteś jedyną osobą na świecie, która zarządza swoim światem wewnętrznym. I wiesz już na pewno, że szczęśliwe życie to wybór, którego dokonujesz każdego dnia. To od Ciebie zależy jak się czujesz, jak myślisz, co Cię uszczęśliwia, co Cię denerwuje i stresuje, jakiej jakości relacje tworzysz, kogo zapraszasz do swojego życia, co i kiedy robisz, czego się uczysz, jak się doskonalisz i w co wierzysz.

Niech ten rok będzie dla Ciebie czasem:

  1. Wolnym od narzekactwa, czarnowidztwa, lęku, zamartwiania, krytykanctwa,  bierności, niebrania odpowiedzialności, szukania usprawiedliwień
  2. Aktywności w dbaniu o siebie – swoje marzenia, pragnienia, potrzeby, wartości i plany
  3. Okazją do nowych działań, które pozwolą Ci się wydostać ze starych nawyków, przyzwyczajeń i strefy komfortu
  4. Dążenia do doskonałości
  5. Budowania świadomości tego kim jesteś, co możesz i potrafisz
  6. Rozumienia siebie i innych
  7. Radości, satysfakcji, zadowolenia, pozytywnej energii, inspiracji i dobra

 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz