Po co Ci rodzina?

Wiele osób pracujących w biznesie skupia się głównie na osiąganiu celów, wspinaniu się po drabinie kariery zawodowej, rywalizacji w zdobywaniu nagród i premii. Duża część osób po drodze zakłada rodziny. Część tylko potrafi o te rodziny dbać, realizując się jednocześnie na obu polach: życia rodzinnego i zawodowego. Czasami niektórzy doceniają rodzinę wówczas, gdy są w kłopotach lub gdy ją tracą w wyniku np swoich zaniedbań.

Dlaczego dobrze – by Manager miał rodzinę?

  1. Rodzina – to ludzie z którymi możesz budować swoje miejsce na ziemi – bezpieczne, przewidywalne w którym możesz być sobą – bez masek, bycia w roli Managera, bez udawania że jesteś kimś więcej.
  2. Rodzina uczy odpowiedzialności, elastyczności i akceptacji – bo jesteście różni, macie różne potrzeby, dynamikę życia czy pracy. Możesz wówczas ujarzmiać swoje ego i brać pod uwagę świat swoich bliskich.
  3. Dzięki rodzinie właśnie możesz przechodzić darmowy trening umiejętności – które potem możesz wykorzystywać w relacjach z innymi, czy w pracy. Możesz nauczyć się negocjacji, komunikacji, radzenia sobie z trudnościami, planowania, dyscypliny, zabawy i odpuszczania, kompromisów, rozpoznawania priorytetów.
  4. Nikt tak trafnie nie da Ci czasami informacji zwrotnej na temat Twoich błędów, porażek, niedoskonałości – jak członkowie rodziny, co pozwoli Ci na urealnienie opinii na temat samego siebie i wyboru najlepszej drogi do rozwoju.
  5. Wsparcie, pomoc i troska – to oczywiście zapewnia tylko zdrowa rodzina. Bez tego trudno wyobrazić sobie silnego Managera, bo i jemu zdarzają się słabsze dni, nie trafione decyzje, zaskakujące konsekwencje i odwleczone w czasie tematy. Dzięki rodzinie człowiek w takich sytuacjach ma poczucie, że nie jest z problemami sam – nawet jeśli od niego tylko zależą rozwiązania i niekoniecznie musi kogoś prosić o pomoc.
  6. Rodzina to też radość, przyjemność i duma z tego co razem tworzycie, czym się dzielicie, jak uważnie żyjecie razem, co dajcie sobie wzajemnie. To wzmacnia poczucie wartości człowieka i daje poczucie przynależności. Niektórym też nadaje sens życia.
  7. Bywa źródłem miłości ale też i szkołą życia.
  8. Rodzina też pozwala na utrzymanie zdrowia emocjonalnego, weryfikowanie filozofii życia, dbanie o siebie, czerpanie siły z relacji i wzmacnianie odporności psychicznej.

 

Co daje Ci Twoja rodzina?

 

 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz