Promocja z falstartem?

Ostatnio krzyczy do nas z  kiosków, telewizji i portali Katarzyna Figura z informacją, że ma syna i przyszedł czas na jego zaprezentowanie światu. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego – bo inne osoby publiczne też promują swoje dzieci. Jeśli jednak promocja jest głównym celem, a nie dzieje się przy tej okazji nic innego, znaczącego i wartościowego – to mimo dobrych chęci, wychodzi jak wychodzi.

Najpierw ukazał się wywiad – gdzie obydwoje tłumaczą sobie sprawy oczywiste, które miały miejsce w relacji między nimi przez lata (autorem tego wywiadu jest syn aktorki).

Potem pojawiła się prezentacja syna w telewizji w bloku śniadaniowym. Niestety 90% tego czasu skonsumowała Katarzyna Figura, a jedynie 10% przestrzeni należała do bohatera tej akcji promocyjnej (głównie dlatego, że siedział obok).

  • Katarzyna Figura lubi dużo mówić o swoich bliskich, wyzwaniach zawodowych, projektach
  • Na każdym kroku stara się skupić na sobie uwagę formą wypowiedzi, zachowaniem, strojem (ale głównie na zorganizowanych wyjściach i to z pomocą  stylisty, bo w życiu codziennym trudno mówić o spektakularnych efektach)

Niestety w trakcie wywiadu całkowicie przytłoczyła swojego syna, który miał kłopot z formułowaniem odpowiedzi,  kontaktem wzrokowym, pewnością siebie i otwartością. Syn to raczej typ osoby Introwertycznej i nie ma szans w konkurowaniu w świetle kamer ze swoją matką.

  •  Każda  wypowiedź pani Figury, nawet na bardzo proste pytanie jest niezwykle rozbudowana i pełna szczegółów, często też brakuje w nich  syntezy i myślenia o przyszłości – raczej skupia się na tym co tu i teraz lub chętnie wspomina dawne czasy. Ta bieżąca perspektywa powoduje, że w związku z tym nie zawsze myśli o konsekwencjach tego co mówi, robi czy jak wygląda w danej chwili.

Wywiad prowadzony przez syna świadczy o tym, że te talenty dostał w prezencie od swojej matki.

  • Obydwoje też mają podobny poziom wrażliwości, skupienie na emocjach, uczuciach i potrzebach.
  •  Managerka pani Figury zdradziła kiedyś w wywiadzie, że to co jest największym wyzwaniem w ich współpracy to brak punktualności aktorki.
  • Aktorka sama przyznaje się do tego, że wiele rzeczy Ja kiedyś interesowało: malarstwo, literatura, iberystyka,  aktorstwo. Bardziej lubi płynąć z prądem reagując na to co przyniesie Jej los niż stanowczo kreować swoją rzeczywistość. Niektóre z jej pomysłów kończą się jednak porażkami, ale Ona się nie zraża i  na ich miejsce pojawiają się nowe inicjatywy (kariera w USA, kariera w Polsce, prowadzenie restauracji, firma fonograficzna, wyjazdy rodzinne na wakacje, sesje fotograficzne, Taniec z gwiazdami, itp).
  • Mając taką filozofię życia – tak też wychowywała swojego syna. Dzięki indywidualnym preferencjom i wzmocnieniom ze strony matki – dziś syn Figury mając 23 lata nadal jest na etapie szukania swojego miejsca w życiu i pasji. zawodowej. Studiował już do tej pory europeistykę, potem przez dwa lata psychologię, jest tez instruktorem tenisa, a teraz zaczął przygodę z aktorstwem.

Katarzyna Figura ma w sobie przebojowość i potrafi korzystać z różnych okazji. Czasy w których rozpoczynała swoją karierę aktorską oraz trybuty fizyczne pozwoliły się Jej wyróżnić. Czym wyróżnia się Jej syn (poza znaną matką) na tle innych młodych i utalentowanych aktorów? Matka może otworzyć synowi różne drzwi do magazynów, telewizji i nawet jakiegoś serialu, tylko czy to wystarczy? Trzeba mieć coś do powiedzenia, czymś umieć przykuć uwagę i wywołać emocje. Poradzi sobie?

Typ osobowości Katarzyny Figury to ESFP, jej syn to ISFP.

 Zdjęcie pochodzi ze strony pinger.pl

Polecane artykuły

Zostaw komentarz