Droga po złote zwycięstwo

Adrian ZielińskiTrening od 7 roku życia. 16 lat pracy, wysiłku i koncentracji na celu, droga wyborów i rezygnacji z krótkoterminowych przyjemności  – w imię dużego zwycięstwa.

Pan Adrian Zieliński – złoty medalista powiedział, że nie ma dróg na skróty – jeśli chce się być Mistrzem Świata. To samo jednak dotyczy też kształtowania charakteru i osiągania osobistych celów.

Trenuje On po 6 godzin dziennie, przez 6 dni w tygodniu. Uczy się na cudzych doświadczeniach, korzysta z rad np. p. Szymona Kołeckiego  o którym mówi: „Dzięki Szymonowi doświadczenie sportowe, które musiałbym nabierać latami, zdobywam w kilka tygodni”. Z błędów i porażek wyciąga wnioski i przyjmuje je z pokorą. Nie pije alkoholu, chodzi spać o jednej porze i prowadzi higieniczny tryb życia.

Nie bał się przeciwstawić się układom związkowym działaczom i za własne pieniądze, mimo ich sprzeciwu, wyjechał na do Gruzji wraz z trenerem, by się przygotować do Olimpiady. Mimo zapowiedzi, że czeka go męska rozmowa w tej sprawie, w mediach oświadczył – że się tej rozmowy nie obawia bo jest „dorosły i świadomy swoich celów i to On decyduje wraz trenerem o swoim rozwoju, a nie działacze sportowi”

Stwierdził też w jednym z wywiadów, że porównywanie go piłkarzy jako sportowców Go obraża. Wyjaśnił, że: „nasi piłkarze przed Euro 2012 zafundowali sobie urlop wypoczynkowy. Ja jestem sportowcem i dla mnie to niezrozumiałe. To nie są sportowcy i jeśli ktoś mnie do nich porównuje to mnie obraża. Szanuję te miliony kibiców piłkarskich, ale nie znam prawdziwego sportowca, który szanowałby piłkarzy”. I trudno nie zgodzić się z tym komentarzem …

W wolnym czasie lubi spacerować z psami, chodzić do kina, odwiedzać rodzinę i znajomych, spędzać ten czas z dziewczyną.

Typ osobowości Pana Zielińskiego to ISTJ. I to chyba wspaniały przykład osoby o tym typie osobowości, która nie szuka wymówek, nie wraca do przeszłości, nie rozrywa szat gdy popełnia błędy – tylko wyciąga lekcje i konsekwentnie idzie do przodu, bierze odpowiedzialność za to kim jest i co osiąga, i jest przy tym bardzo skromny.

Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy

Brian Tracy

Kilku osobom życia politycznego i rozrywkowego przydałyby się korepetycje z takiej postawy  i filozofii życia i pracy. Jak myślisz, czego mogliby się nauczyć od Mistrza Świata Adriana Zielińskiego inni reprezentanci typu ISTJ, np. Jarosław Kaczyński, Jarosław Kuźniar, Mariusz Błaszczak, Jolanta Pieńkowska …

zdjęcie pochodzi z serwisu se.pl

Polecane artykuły

Zostaw komentarz