Kucanie na zdrowie

kobieta kuca

Home office wymaga ciągłego siedzenia. A nawet gdy się przemieszczasz – to siedzisz w aucie, tramwaju, pociągu. W ramach czasu wolnego też siedzisz przed ekranem telewizora, komputera, a nawet gdy spędzasz czas z rodziną – to też albo konsumujesz na siedząco, lub bawisz się z dziećmi grając w gry , często siedząc.

Taki tryb życia, często jest przyczyną problemów w ciele fizycznym u Managerów, ale też cierpią na tym Ich emocje. Ciało bywa zastane lub nawet zamrożone przez brak duchu odpowiednich mięśni ciała. Okazuje się, że my – jako ludzie zapomnieliśmy o zapewnianiu naszemu ciału nie tylko ruchu, ale też innych układów ciała przy wykonywaniu różnych czynności. Gdybyś się zastanowił, jak często na przykład kucasz, wykonujesz jakieś działania kucając, to ile tego jest?

Warto pamiętać, że kucanie pomaga:

  1. Odpoczywać
  2. W poprawie pracy jelit
  3. Wzmacniać elastyczność stawów
  4. Medytować lub modlić się
  5. Korzystać z toalety

Może warto potrenować zatem kucanie po ciężkim dniu przed komputerem, na łonie przyrody, w wolnej chwil między kolejnymi spotkaniami on line – by być dzięki temu bliżej ziemi – skoro taki ruch, ma zdrowotne działanie dla naszego organizmu.

 

 

***

Jeśli jesteś Managerem i szukasz praktycznych wskazówek i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego polub mojego fun page’a na FB.

Kliknij w link: Beata Stefańska – Psycholog Biznesu

Polecane artykuły

Zostaw komentarz