Reklama dzwignią polityki

Władimir Putin utrwala swój wizerunek w oczach obywateli  korzystając co chwile z relacji telewizyjnych i z sesji zdjęciowych:  na wakacjach, podczas koszenia trawy, na strzelnicy, na nartach, podczas ćwiczeń judo, w bolidzie, w Ładzie, w Kamazie, na przejażdżce konnej, w odrzutowcu, na polowaniu, podczas łowienia ryb, na Harleyu, z krokodylem, podczas karmienia bieługi lub szczepienia dzikich zwierząt, na paralotni, przy fortepianie.

I z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – bo kreatywność  i autopromocja to jego drugie oblicze. Wielość talentów, aktywność fizyczna, różnorodność zainteresowań – to może Jego sposób na pokazanie swojej osobistej siły. Silny Lider może oznaczać w Jego mniemaniu silne państwo i znaczącą pozycję w świecie.

Słynie z wielkiego apetytu na władzę, sprawuje rządy mocnej ręki, ma wielkie plany i wyobrażenia na temat swoich możliwości, działa strategicznie, nie pozwala sobie na błędy i pomyłki.  Cechuje go autorytaryzm i nieprzestrzeganie zasad demokracji, z drugiej jednak strony bywa bardzo skuteczny w polityce zewnętrznej i międzynarodowej.

To on steruje swoim wizerunkiem, biografią i informacjami na temat życia prywatnego.  Te, które wyciekły z odtajnionych akt zachodnioniemieckiego wywiadu pewnie na chwilę Go zdenerwowały i nadwyrężyły odrobinę ten idealny wizerunek (gdy pełnił w latach 80-ych funkcję wiceszefa delegatury KGB bił żonę i regularnie ją zdradzał).

Lubi dużą skalę prowadzonych działań i bogactwo. Skutecznie pomnaża swój majątek od 2000 roku – kiedy to pierwszy raz został Prezydentem Rosji. Posiada 20 domów, 58 samolotów i cztery jachty, chętnie też korzysta ze wszystkich przywilejów władzy, które pozwalają Mu prowadzić rozliczne interesy. The Sunday Times podał wartość jego majątku, – to 130 miliardów dolarów.

Typ osobowości  Prezydenta Putina to INTJ

Opisywane już na blogu osoby o tym samym typie to Waldemar Pawlak, Steve Jobs, Leszek Czarnecki, Janusz Józefowicz

Widzisz jakieś podobieństwa miedzy tymi osobami?

 

Polecane artykuły

Zostaw komentarz