Wszystkie nieszczęścia świata na raz

Być może kiedyś zdarzyło Ci się spotkać osobę, której przydarzają się wszystkie możliwe niespodzianki – szczególnie te przykre. Co zaskakuje inni ludzie w całym swoim życiu nie doświadczają tego – co tym właśnie osobom przydarza się jednego dnia.

Temat znałam ten z opowieści jedynie, aż do dnia – kiedy miałam możliwość obserwowania trenera w trakcie prowadzenia szkolenia. Zaczęło się od wylanie kawy na materiały trenerskie i ponieważ materiały były wydrukowane na drukarce atramentowej – podręcznik stał się mało użyteczny ze względu na rozmazanie tekstów. Potem przechadzając się po Sali osoba zahaczyła o kable rozłożone na podłodze i wyrwała kontakt ze ściany – co na jakiś czas sparaliżowało płynność prowadzenia zajęć. W trakcie przerwy obiadowej osoba zawieruszyła kartę magnetyczną otwierającą drzwi do sali szkoleniowej – wiec nie mogliśmy wejść na drugą część zajęć przez kolejne 10 -15 min. Po obiedzie zwiesił się 3 razy komputer i trzeba było go resetować – wiec mieliśmy przymusowe przerwy. Plan zajęć został zrealizowany w ok. 40% – bo zabrakło na resztę czasu. Zabrakło go tez na podsumowanie i ocenę pracy trenera  – bo grupa zadecydowała, że przedłużenie zajęć o kolejne 30 min nie wchodzi już w grę. Gdy wychodziliśmy razem z hotelu naszym oczom ukazał się obraz sflaczałej opony w samochodzie trenera – która natychmiast potrzebowała reanimacji.

Przy tej serii nieszczęść nie wiadomo było już czy śmiać się, czy współczuć, czy może płakać nad losem tej osoby. Na szczęście po akcji naprawczej osoba ta bezpiecznie dotarła do domu i miewa się dobrze. Co więcej, niespodzianki osoby tej nie opuszczają. Sama o sobie mówi: „dzięki tym zdarzeniom mam ciekawe życie”. Typ osobowości: ENFP

Skąd te nieszczęścia?

Brak planu, nietrzymanie się uzgodnień, często inna definicja odpowiedzialności w życiu i w pracy, brak organizacji pracy i życia, niemyślenie o konsekwencjach swoich działań w przyszłości.

Czy to można zmienić? Tak. Wymaga to jednak pracy na sobą w sferach:

  • przekonania
  • standardy
  • być może nawet wartości
  • analiza stanu obecnego
  • definicja stanu pożądanego
  • plan działania ( start-stop-continue)
  • zasada pareto

Polecane artykuły

Zostaw komentarz