Koszary i dyktatura

Hanna Lis Tomasz LisChwilę temu były redaktor telewizyjny Andrzej Bober na swoim blogu miał napisać: „Przed chwilą dotarła do mnie wiadomość, że Hanna zasili zespół redakcyjny Panoramy. Współczuję zespołowi, przekonacie się szybko”.

Potem na adres redakcji Panoramy (TVP2) miały zacząć przychodzić kondolencje i komentarze na temat stylu pracy Państwa Lisów od osób, które miały okazję współpracować z Nimi w Polsacie. W jednym z nich pojawiła się opinia: Koszary, dyktatura, rządy absolutnego monarchy i jego faworyty”.

 Jak myślisz – skąd taki komentarz i jakie zachowania Pani Hanny Lis i Pana Tomasza Lisa mogą za tym stać?

Dla ułatwienia – Ona to typ osobowości ISTJ, On ESTJ.

Autorzy wpisów: Karolina i Mariusz otrzymują książki z opisami wszystkich typów. Gratuluję !

zdjęcie pochodzi z serwisu: plotek.pl

Polecane artykuły

2 Thoughts to “Koszary i dyktatura”

 1. Karolina

  Pani Precyzja i Pan Skuteczność, którzy konsekwentnie dążą do bycia konsekwentnymi… Rzeczywiście, wyglądają na dobrze naoliwioną machinę do zadań specjalnych. O ile ich współpracownicy mogą czuć się niedoceniani i lekceważeni, to Lisom należy pogratulować… życiowego wyboru. Pasują do siebie idealnie 😉 W biurze mogliby się chociaż oblać kawą lub zaplamić sobie koszule – w końcu nikt nie znosi perfekcjonistów.

 2. Mariusz

  Podobno istnieją dwa typy biznesów: takie gdzie pracuje się sympatycznie i miło, ale firma radzi sobie (mówiąc eufemistycznie) „średnio”, oraz takie gdzie leje się pot i łzy (mam nadzieję, że nie krew), ale firmy osiągają ponadprzeciętne wyniki i są liderami swojego rynku. Osobiście gotów jestem zgodzić się z tą opinią, ale tylko przy założeniu, że dotyczy krótkiej perspektywy.
  Nasz para bohaterów gwarantuje, że prowadzony przez Nich projekt będzie należał do tej drugiej kategorii. Osiągną swoje cele prowadząc systematyczne działania wg metod sprawdzonych w innych redakcjach, nawet kosztem relacji międzyludzkich i atmosfery w zespole. No chyba, że ktoś postawi im zadanie dbania o morale załogi i jej poziom satysfakcji z pracy?! Obawiam się jednak, że u nas wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że kultura korporacyjna nie przekłada się na ROI (bo jak to policzyć?)…
  Taki tryb pracy jest jednak bardzo trudny do zniesienia dla większości współpracowników (nie tylko podwładnych!) w długiej perspektywie. Być może jest to powód, dla którego równie szeroko komentowane są angaże jak i wypowiedzenia dotyczące naszych bohaterów…?
  Osobiście jestem pełen uznania dla Państwa Lisów jeśli chodzi o Ich dotychczasowe dokonania oraz gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Ich pracownikom pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie – czego oczekuję od swojego miejsca pracy? Znając typ osobowości szefów można potraktować okres współpracy z Nimi jako niezłą szkołę i sporo się nauczyć – także o sobie samej/samym…

Zostaw komentarz